Drobečková navigace

Úvod > Mládež > Jednotlivé obvody a sbory v nich > Borovansko

Borovansko

 

Obvod číslo 2 zahrnuje sbory a kolektivy mladých hasičů z jižní části okresu České Budějovice, konkrétně od počátku katastrálního území městyse Ledenice až ke státní hranici s Rakouskem. A proč Borovansko? Snad proto, že v Borovanech bydlí nestor soutěží mladých hasičů, hasič tělem i duší a doživotní čestný vedoucí obvodu Vašek Hanzal, snad proto, že Borovany byly po dlouhou dobu pravidelnými zástupci Jihočeského kraje v národních kolech mládežnických soutěží, snad proto že Borovany mají hasičskou školu – to je jedno . Prostě Borovansko.

A kdo že je vlastně členem obvodu? K 1.9.2008, to znamená k začátku nového ročníku   svou účast na podzimním kole potvrdily následující sbory:

 

ZOO  (Zborov, Ohrazeníčko, Ohrazení)

Ledenice

Zaliny

Radostice

Lišov

Štěpánovice

Borovany

Třebeč

Jílovice

Trhové Sviny

Olešnice

Nové Hrady

Horní Stropnice

 

Obvod pořádá soutěže střídavě u jednotlivých členů – prozatím periodicky, s tím že kdykoli se může sbor, který dosud Plamen nepořádal, o soutěž přihlásit a tuto uspořádat. Před jarním i podzimním kolem je vždycky vedoucím obvodu u pořadatele svolána organizační schůzka všech zúčastněných, kde se dohodnout všechny podrobnosti, zajištění rozhodčími atd. Zápis z této schůzky všechny sbory obdrží, takže průběh soutěže je tím do jisté míry zajištěn dopředu a je věcí každého zúčastněného sboru zajistit to, co přislíbil – technickou podporu, překážky, rozhodčí atd.